Noc Architektúry


(Úloha: Spoluorganizátor, koordinátor medzinárodných hostí, jednanie s partnermi, event managment. Spolupráca: Ing. Arch. Andrej Olah, Ing. Arch. Elena Šoltésová, PhD., Jana Čelková, Barbara Poláková, Kristína Tomanová, Igor Machata, Filip Marčák, Adam Gajdoš)

Podujatie, ktoré premieňa na jednu noc priestory Fakulty Architektúry na galériu tých najzaujímavejších projektov, ktoré sa na škole za posledný semester vyprodukovali. Študentské ateliérové práce, výsledky workshopov, súťaží. Program je doplnený sprievodnými akciami, ako sú napríklad prednášky zaujímavých mladých iniciatív a projektov z okolia, premietania dokumentov, prednášky zaujímavých hostí alebo diskusie.

Medzi najväčšie úspechy sa radí usporiadanie prednášok medzinárodných ateliérov Snøhetta (v zastúpení partnerky ateliéru Jenny B. Osuldsen) a ateliéru OMA – Office for Metropolitan Architecture (v zastúpení partnera ateliéru Reiniera de Graafa). Naše pozvanie na zimnú Noc Architektúry v roku 2014 prijal prezident Andrej Kiska. V lete 2016 sa na Noci Architektúry odpremiéroval pilotný diel z dokumentárneho cyklu IKONY – Štvorec vs. Kruh o Ivanovi Matušíkovi.